Teknik Bilgi

Oluklu mukavva ambalaj yüksek randıman ve yüksek performanslıdır, içindeki ürünü korur, güvenli bir biçimde dünyanın her yerine nakledilmesini sağlar. Hafif, sağlam ve güçlüdür, yüksek güç absorblama kapasitesine sahiptir.Yivler arasında hava sirkülasyonu sayesinde hassas ürünleri ani sıcaklık değişimlerine karşı korur. Oluklu mukavva ambalajın birçok yeteneği vardır. Oluklu mukavva ambalaj bir çok farklı endüstri ürününün gereksimlerine cevap verir.

Değişebilirliği sayesinde özel tasarımlara ve sınırsız ambalaj çözümlerine imkan sağlar. Oluklu mukavva ambalajların üzerine yüksek nitelikli dekoratif baskılar yapılması mümkündür. Katlanabilirliği nedeniyle depolarda az yer kaplar. Otomatik pakatleme hatlarında kolayca kutu haline getirilip içi doldurulur. Oluklu mukavva ambalaj çevre dostu bir üründür. Oluklu mukavva doğal ve geri dönüştürülebilen bir malzemeden yapılır. Modern orman işletmeciliği sayesinde ham madde sıkıntısı çekilmemektedir. Bugün Avrupa'da orman yetiştirme hızı kesim hızından daha yüksektir. Oluklu mukavva tümüyle tabiatta çözülebilir ve yeniden dönüştürülebilir. Oluklu mukavva ambalaj sanayinin ilk ham maddesi dönüştürülmüş ambalajlardır.

Yeniden dönüştürülebilmenin arttırılması ve iyileştirilmesi ile ham madde bulmak kolaylaşarak ağaç kesimi azaltılabilir. Oluklu mukavva ambalaj ile ambalajlanmış ürünler nakliye araçlarında en az yer kaplayabilecek şekilde istiflenebilirler. Bu da yollarda daha az nakliye aracı, daha az atmosfer kirliliği ve daha az yakıt tüketimi demektir. Oluklu mukavva ambalaj ürün zincirinde yüksek performans gösterir. Oluklu mukavva ambalaj ürün zincirinde artan verim talebine cevap vermekte anahtar rolü oynar. Maliyeti düşüktür ve çok kısa sürede teslim edilebilir. Oluklu mukavva ambalaj, mükemmel koruma, mekanı iyi kullanabilme yeteneği ve modüler olabilirliği sayesinde ideal nakliye ambalajıdır. Nakliye özelliklerinin yanı sıra,oluklu mukavva ambalaj iyi bir satış, sunum ve promosyon aracıdır. Sergileme aracı olarak kullanıldığında, raf tedarikini optimize eder, yerleştirme süresini azaltır ve müşteri çeker. Oluklu mukavva tek malzemeden oluştuğundan sınıflama süresinden kazandırır. Kolayca düz levha haline getirilerek depolarken az yer kaplar.