Tarihçe

Üç Yıldız Kutu Sanayi ismi ile 1984 yılının şubat ayında iki arkadaş tarafından (Zekeriya Yozgatlıgil Makine Mühendisi, Erdoğan Öcal İşletmeci) ilk omurgası oluşturulmuştur. Bir sonraki yıl 125cm’ lik tüplü oluklu mukavva makinesi ilk ilerlemesi sağlanmıştır.

Elektrik Mühendisi Taner Yıldız'ın da katılımıyla güçlenen şirket, 80'li yılların sonunda yoluna 145'lik tüplü oluklu mukavva makinesi ile, kiralık işyerlerinde devam etmiştir. 1996 yılında büyük bir açılıma girmiş ve Almanya’dan komple tesis satın alarak, Kayseri de 1. Organize Sanayii Bölgesi 41. Caddede 8.400m2'lik kapalı alanı ve 17.000m2 toplam alanlı kendi yerinde fabrikasını kurmuştur.

Üçyıldız kutu bu dönemde kendisine inanan insanları da ortak almış, ve gücüne güç katarak krizleri kendisi için fırsata dönüştürüp büyümesine devam etmiştir.Özellikle mobilya sektörüne yönelik ambalaj makineleri ithalat edip bu konuda sektöründe lider konuma geçmiş olup ihracatçı ve büyük kutu kullanan mobilya firmalarına az adetli dahi olsa hızlı ve kaliteli üretim yaparak onlara en iyi iş partneri olduğunu ispatlamıştır.

2011 yılında inşaata büyük yatırımlar yapılarak, toplam kapalı alanı 22.000 m2’ye ve toplam alanı ise 40.000 m2 ye ulaşmıştır. 2013 yılında ise, 2,5m enindeki oluklu mukavva hattı devreye alınarak, müşterilerimize daha hızlı ve daha kaliteli ürünler ile hizmete devam edilmektedir.

Üçyıldız Kutu